Jakie są woski kremowe Ambiente Wax Cream marki Renesans?

Jakie są woski kremowe Ambiente Wax Cream marki Renesans?

Ambiente Wax Cream – nowa jakość stylizacji kredowych!

W świecie, w którym wszystko toczy się z prędkością światła. A my stajemy się społeczeństwem „instant”, chcemy mieć wszystko już, natychmiast, byle było, nie ma czasu na dobrą jakość, która wynika z cierpliwości i precyzyjnej pracy. A szkoda. Często bowiem ten pośpiech sprawia, że ostatniej, wykończeniowej fazie stylizacji poświęcamy najmniej czasu, często psując efekt naszej żmudnej, często wielogodzinnej pracy.

Warto więc, zwłaszcza na końcu, zadbać o właściwy produkt wykończeniowy – lakier, werniks czy wosk.

Dziś skupię się na kremowych woskach Ambiente Wax Cream marki Renesans, które zostały stworzone na potrzeby kredowej linii farb akrylowych Ambiente Chalky Colors. Są stosunkowo młodym produktem. Na rynku pojawiły się wiosną ubiegłego roku i od razu skradły moje serce. Aby jednak odkryły przed Tobą swój charakter i możliwości musisz spełnić jeden warunek! Cierpliwość. Tego od nas oczekują.

Kolorystyka Ambiente Wax Cream

Występują w pięciu kolorach: bezbarwnym, białym, bursztynowym, brunatnym i czarnym.

   

 

Mają lekką, kremową konsystencję. Po nałożeniu ich na zabezpieczanej powierzchni, powstaje błyszcząca „politurowa” powłoka. Idealnie dopasowuje się do podłoża. Kolory doskonale się ze sobą mieszają. Wosk bezbarwny pełni tu podwójną rolę. Może tworzyć warstwę ochronną, ale również pozwala na rozjaśnianie czy też „czyszczenie” ciemniejszych wosków. Jeśli więc uznamy, że przesadziliśmy z ciemnym kolorem, swobodnie możemy wyczyścić jego nadmiar woskiem bezbarwnym. Warto to robić, by bawić się tonacją kolorystyczną wosków.

Nakładanie wosków

Wosk ma przyjmną kremowo-żelową konsystencję. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy nakładać go szmatką, delikatnym pędzlem syntetycznym, pędzlem szczecinowym, a nawet ręką. Osobiście preferuję nakładanie wosku ręką, ponieważ lubię czuć kontakt z preparatem. Dużo łatwiej jest też nad nim „zapanować”.

   

Utwardzanie wosków

Wspomniałam o cierpliwości. Tu się nam przyda. Muszę bowiem podkreślić, że bardzo ważny jest czas wysychania i utwardzania się preparatu. Po nałożeniu należy pozostawić zabezpieczaną powierzchnię by w naturalny sposób wysychała. Wiem, że istniej pokusa chwycenia za suszarkę. Nie warto tego robić. By wosk się dobrze utwardził potrzebny jest czasu. Jak długo to potrwa? To oczywiście zależy od ilości jaką nałożysz na stylizowany przedmiot. Czasem mogą to być 24 godziny, innym razem 48 godzin. Łatwo „zauważysz” czy jest już gotowa. Wosk do momentu utwardzenia pozostaje dość lepki. Sprawdzając więc powierzchnię na tzw. „dotyk” rób to ostrożnie! Będzie gotowy, gdy straci lepkość, a powłoka będzie zupełnie sucha w dotyku.

Dużą zaletą tego produktu, jest dla mnie to, że po nałożeniu wosku nie ma konieczności jego dodatkowego polerowania, tak jak to miejsce Magento w przypadku wosków naturalnych. Po wyschnięciu i utwardzeniu powłoka bowiem nabiera blasku i jest bardzo przyjemna w dotyku. Staje się twarda i odporna na zarysowania. W trakcie użytkowania nie „łapie” brudu, co niestety zdarza się w przypadku naturalnych wosków.

Zmywanie wosków

Woski Ambinete Wax Cream są woskami akrylowymi, dlatego nim się utwardzą, można je również swobodnie wytrzeć wilgotną szmatką. Jeśli natomiast po nałożeniu i utwardzeniu się wosku chcielibyśmy zmienić kolorystykę stylizacji, nie ma konieczności zdzierania, czy zmywania ich. Można nałożyć kolejną warstwę farby kredowej Ambiente Chalky Colors i zacząć zabawę od nowa.

Zastosowanie Wosków Ambiente Wax Cream

Dużą zaletą tego produktu jest jego odporność na temperaturę gorącego kubka. Dlatego woski będą się doskonale sprawdzały na blatach, tackach czy podkładkach. Warto też wybrać je do zabezpieczania mebli „narażonych” na intensywne użytkowanie. Są bowiem o wiele bardziej odporne na zarysowania, odciski palców czy kuchenne rewolucje niż woski naturalne. Woski marki Renesans mogą służyć zarówno do zabezpieczania farb kredowych Ambiente Chalky Colors, jak również każdej inne farby kredowej, akrylowej czy mineralnej. Woski mogą być również stosowane bezpośrednio na surowe drewno. Uzyskamy wówczas efekt lakierobejcy. Drewno nabierze koloru, wosk podkreśli strukturę drewna i bardzo dobrzez zabezpieczy powierzchnię.

Trudności jakie możesz napotkać

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z woskami Ambiente Wax Cream, musisz otworzyć się na nowe doświadczenia. Jest to produkt zupełnie inne niż lakier, werniks czy wosk naturalny. Ma też nieco inne właściwości. Nie jest trudny w nakładaniu, lecz wymaga pewnej precyzji i określonego tempa pracy. Trudność może Ci początkowo sprawić jego lepki charakter. Nie zrażaj się tym. Warto potrenować. Efekty końcowe są naprawdę fajne. Warto do jego nakładania używać spranych ściereczek, które nie pozostawiają kłaczków oraz pędzli które nie gubią włosów. Moim patentem na sprawne i gładkie nakładanie wosków są lateksowe rękawiczki. W kolejnych postach pokażę Ci, jak ich używać by uzuskać idealnie gładką powierzchnię.

 

Jeśli jesteś już po pierwszych doświadczeniach z woskami Ambiente Wax Cream podziel się nimi – swoimi spostrzeżeniami, radami, wskazówkami.

Weź udział w dyskusji. Chętnie poznam Twoją opinię :)!

2 Komentarze do "Jakie są woski kremowe Ambiente Wax Cream marki Renesans?"

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Hania
Gość
No i czuję, że przepadłam. Jestem osobą początkującą w kwestiach odnawiania mebli i szukałam informacji na temat farb i wosków, zastanawiając się co wybrać. Nie wiem jak długo potrwa moja pasja meblarska, a nie mam ochoty inwestować w niesamowitą ilość produktów. Chciałabym w to wejść malutkimi kroczkami, a nie z wielkim rozmachem, wykupując pół sklepu. Tak, czy inaczej, spodobała mi się Twoja opinia na temat produktów tej marki. Wydają się bezproblemowe. Do tego stopnia, że zastanawiam się nad przemalowaniem mebli kuchennych, które są już mocno nadszarpnięte czasem, a ciągle nie możemy się z mężem zdecydować na ich wymianę bo tak… Czytaj więcej »
wpDiscuz