Stolik z magnolią - stylizacja kremowymi farbami kredowymi Renesans Ambiente Chalky Colors

Stolik z magnolią - stylizacja kremowymi farbami kredowymi Renesans Ambiente Chalky Colors

Cierpliwie czekał  na swoją kolej. Zdobyty gdzieś na targu staroci, doczekał się swojego drugiego życia. Dziś dumnie lśni w słońcu pośród magnolii, azalii i hortensji w moim ogrodzie.

Stan stolika, czyli od czego zacząć

Zanim zabrałam się za odnowę stolika próbowała ocenić jego ewentualne uszkodzenia. Warto zrobić to na początku pracy, by uniknąć później nieoczekiwanych niespodzianek. Stare meble są zawsze wielką niewiadomą. Nigdy nie wiadomo, jakim środkiem były wcześniej malowane. Nie zawsze też widać plamy, które z pozoru nie widoczne, mogą później pojawić się na świeżo pomalowanej powierzchni.

Mój stolik, jak widać, miał dość mocno porysowany blat. Znajdowało się też na nim sporo obręczy po gorących kubkach.  Zapewne sporo kawy przy nim wypito :).  Lakier w niektórych miejscach był nieco uszkodzony. Drewno było zdrowe bez jakichkolwiek mieszkańców, czy ubytków.

Przygotowanie podłoża

Zwykle tego typu powierzchnie czyściłam niemal do surowego drewna. Dobry środek chemiczny, szlifierka czy opalarka to dla mnie zawsze nieodzowne połączenie. Tym razem jednak postanowiłam wypróbować nowy podkład blokujący marki Renesans, dlatego oszczędziłam sobie żmudnej pracy.

Farby kredowe Renesans Ambiente

Delikatnie przeszlifowałam blat.

Farby kredowe Renesans Ambiente - szlifowanie

 

Przeszlifowany blat i nogi stołu przemalowałam dwoma warstwami podkładu blokującego Renesans – Chalky Ambiente Primers – Impregnat blocker

 

Farby kredowe Renesans Ambiente - podkład blokujący

Farby kredowe Renesans Ambiente - podkład blokujący

Farby kredowe Renesans Ambiente

 

Dobór kolorów i ozdobnych motywów

Farby kredowe Renesans Ambiente Chalky Color posiadają póki co w swej gamie 28 pastelowych kolorów o głębokim, matowym wykończeniu. Pisałam o nich we wcześniejszym poście, do którego warto zajrzeć, by dowiedzieć się nieco więcej o ich właściwościach.  W tym projekcie chciałam wykorzystać kilka kolorów farb kredowych, dlatego ważny był dla mnie wybór odpowiednich szablonów, tak by zarówno motywy, jak i kolorystyka tworzyła ładną kompozycję.

Na kolor całości wybrałam, jeden z moich ulubionych kolorów – PARIS (Nr 5). Blat i nogi stołu pomalowałam dwoma warstwami farby kredowej. Pomiędzy warstwami, przetarłam ją delikatnym papierem ściernym. Kolor farby nabiera wówczas różnych odcieni. Dodaje mu to szczególnego uroku.

Farby kredowe Renesans Ambiente

Farby kredowe Renesans Ambiente

Farby kredowe Renesans Ambiente

 

Tłem dekoracyjnego motywu jest kratka namalowana farbą Ambiente Chalky Color Renesans kolor MILANO (Nr 4).

 

Farby kredowe Renesans Ambiente

 

Na pierwszym wholesale nba jerseys planie znajduje się gałązka magnolii i jaskółki, które tworzą zgrabną kompozycję. Do namalowania gałązki magnolii zostały użyte farby kredowe w kolorze – CAFFE LATTE (Nr 20), RINASCIMENTO (Nr 12), natomiast kwiaty magnolii namalowane są kolorem – MILK (Nr 1), MORENA (Nr 24)

 

Farby kredowe Renesans Ambiente

Farby kredowe Renesans Ambiente

 

Woskowanie kremowymi woskami Ambiente

Na koniec pracy pojawił się dylemat. Difference Co wybrać? Sprawdzony lakier czy nowy, kremowy wosk Renesansu – Ambiente Wax Crem. Moje dotychczasowe doświadczenia z woskami innych marek nie dawały żadnej gwarancji na uzyskanie mocnej i trwałej powłoki odpornej zarówno na zarysowania, jak i odparzenia po gorących kubkach. Zdecydowała jednak ciekawość. Wybrałam wosk. Utworzona woskowa powłoka  została wycieniowana tak, by w sposób naturalny cheap jerseys przenikały się dwa odcienie kremowych wosków.  Brzegi stołu zostały zabezpieczone dużą ilością białego wosku Ambiente Wax Crem White. Środek natomiast – woskiem bezbarwnym Ambiente Wax Crem Neutral.  Farby kredowe, na brzegach stołu, pozwoliły uzyskać fakturę imitującą strukturę drewna. Biały wosk dodatkowo podkreślił ten charakter wnikając w powstałe tam „rowki”.

Farby kredowe Renesans Ambiente

Czas na kawę :)!

Po odczekaniu czasu niezbędnego na utwardzenie się Stripping wosku, przyszedł czas na pierwszą kawę w ogrodzie. Jak na razie śladów po gorących filiżankach nie widać. Stolik na co dzień stoi na tarasie. Wprawdzie pod zadaszeniem, ale noce awaken chłodne i wilgotne, a ze stolikiem póki co nic się nie dzieje. I oby tak pozostało :)!

Farby kredowe Renesans Ambiente

Lista produktów wykorzystana w projekcie:

Podkład blokujący Renesans Chalky Ambiente Primers – Impregnat blocker

Farba kredowa Renesans Ambiente Chalky Colors – MILK (Nr 1)

Farba kredowa Renesans Ambiente Chalky Colors – MILANO (Nr 4)

Farba kredowa Renesans Ambiente Chalky Colors – PARIS (Nr 5)

Farba kredowa Renesans Ambiente Chalky Colors – RINASCIMENTO (Nr 12)

Farba kredowa Renesans Ambiente Chalky Colors – CAFFE LATTE (Nr 20)

Farba kredowa Renesans Ambiente Chalky Colors – MORENA (Nr 24)

Wosk kremowy Renesans Ambinete Wax Crem Neutal ( bezbarwny)

Wosk kremowy Renesans Ambinete Wax Crem White ( biały)

Weź udział w dyskusji. Chętnie poznam Twoją opinię :)!

Czekam na Twój komentarz :)!

Dodaj komentarz

wpDiscuz